• Buderus
  • Buderus
  • Buderus

Buderus - ekspert w wykorzystaniu energii

Nowoczesne systemy kondensacyjne mają dziś stałe miejsce w domach jedno- i wielorodzinnych. Buderus ma w tym swój udział, ponieważ wyznacza nowe standardy, szczególnie w dziedzinie budowy lub modernizacji instalacji grzewczych. W kompaktowych gazowych kotłach kondensacyjnych tkwią możliwości obniżenia kosztów energii, dostosowane do indywidualnych warunków, przy jednoczesnym zwiększeniu komfortu ogrzewania pomieszczeń i przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Jako marka specjalizująca się w budowie systemów grzewczych, Buderus oferuje wszystkie elementy potrzebne do stworzenia zarówno prostych, jak i złożonych układów oraz pełen zakres opcji umożliwiających ich dalszą rozbudowę.

Korzyści − technologia
Buderus dzięki swojemu doświadczeniu połączył bardzo różne technologie w celu uzyskania maksymalnych oszczędności. Same systemy ogrzewania kondensacyjnego mogą zmniejszyć zużycie energii nawet o 25% w porównaniu z kotłami konwencjonalnymi. Z techniką kondensacyjną możliwe jest osiągnięcie sprawności przewyższającej 100% i efektywności energetycznej przewyższającej 90%, wykorzystując efekt kondensacji pary wodnej zawartej w spalinach (tzw. utajone ciepło parowania wody).

Komfort i wygoda
W stojących centralach grzewczych GB172TV2 zastosowano montaż kotła na podgrzewaczu c.w.u. Takie rozwiązanie zapewnia najwyższy komfort (podgrzewacz optymalnie dobrany do kotła), a także oszczędność miejsca pod zabudowę urządzenia. Kotły GB102 i GB212 to idealne rozwiązania m.in. do modernizacji instalacji. Zastępowanie nimi wyeksploatowanych źródeł ciepła jest dużo łatwiejsze i wymaga mniej modyfikacji instalacji, dzięki wszystkim podłączeniom umieszczonym z tyłu (tak jak w starszych kotłach), specjalnemu rozstawowi króćców oraz swobodnemu dostępowi do podzespołów z przodu (łatwa konserwacja). Dodatkowo kotły stojące - za sprawą większej pojemności wodnej niż kotły wiszące - pozwalają na w pełni komfortowe zaspokojenie potrzeb zarówno na ciepłą wodę jak i na ogrzewanie pomieszczeń. Warto również zwrócić uwagę na kotły konwencjonalne U044KV2, które wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, dzięki niezawodności, łatwości obsługi oraz niezwykle korzystnej cenie.

Wodsan

"Wodsan-Serwis" Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Robert Odolski
ul. Złota 32 05-505 Wągrodno, e-mail: tel. 501 435 426